FCSB – Chindia 3-2, în Superligă. La pauză, târgoviştenii conduceau cu 2-0 (Video)

FCSB a învins-o po Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2, duminică seară, pe teren propriu, într-un meci din etapa a cincea a Superligii. Gruparea dâmbovițeană a condus la pauză cu 2-0.

Oaspeții au evoluat din minutul 7, în inferiositate numerică, Neguţ, fiind eliminat. Popadiuc, în minutul 22, şi Daniel Popa, în minutul 28, au înscris pentru târgovișteni. FCSB a redus din diferenţă, în minutul 48, prin Cordea, care a înscris din faţa porţii. Acelaşi Cordea a egalat în minutul 55 după o acţiune proprie. Patru minute mai târziu, Tamm a înscris cu o lovitură de cap, stabilind scorul final.

FCSB: Târnovanu – R. Boboc, Bouhenna (Dawa 68’), Tamm, Pantea – M. Dulca (Olaru 46’), V. Raţă (Edjouma 46’)- Cordea, Miculescu, Fl. Coman (I. Stoica 87’) – B. Rusu (Oct. Popescu 46’). Antrenor: Nicolae Dică

Chindia: Căbuz – Căpuşă (Atanase 67’), Celea, Boldor (Dima 77’), D. Dumitraşcu (Ioniţă 67’) – Neguţ, Passaglia, Vorobjovas, A. Şerban (Chamed 75’) – Popadiuc – D. Popa (Mihaiu 75’). Antrenor: Adrian Mihalcea

Cartonaşe galbene: Edjouma 78 / Popadiuc 66, Mihaiu 86, Vorobjovas 90+3

Cartonaş roşu: Nehuţ (Chindia) min. 7

Arbitru: Ionuţ Coza – Alexandru Cerei, Bogdan Gheorghe – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Sebastian Colţescu – Mihaela Ţepuşă

Observator: Andrei Ioniţă