FCSB – CS Universitatea Craiova 1-1, în prima etapă din play-off-ul Superligii. Cele două formații și-au împărțit reprizele (Video)

FCSB și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, sâmbătă seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în prima etapă a play-off-ului Superligii de fotbal.

Oaspeții au dominat prima parte a întâlnirii și au deschis scorul în minutul 32, prin Jovan Markovic. Gazdele au avut un gol anulat în minutul 45, la Edjouma, după ce Iulian Cristea l-a faultat pe Screciu. Repriza secundă a fost dominată de FCSB, care a restabilit egalitatea în minutul 66, prin mijlocaşul francez Malcom Edjouma, cu o lovitură de cap la centrarea lui Risto Radunovic. Oaspeții au mai marcat o dată, în minutul 80, prin Elvir Koljic, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. La meci au asistat 20.121 spectatori.

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, I. Cristea, Radunovic – Edjouma, Ad. Şut, Olaru (Cordea 46) – Fl. Coman (Miculescu 64), Compagno (Radaslavescu 90), Octavian Popescu (Ovidiu Popescu 76). ANTRENOR: Mihai Pintilii

CS Universitatea Craiova: L. Popescu – Vlădoiu (Roguljic 89), Zajkov, B. Mitrea, Ndong – Mateiu, Screciu – Işfan (Hanca 58), Baiaram (Al. Creţu 58), A. Ivan (Rivaldinho 89) – Markovic (Koljic 67). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Edjouma 60 / Baiaram 44