FCSB – Farul 2-0, în epilogul primei etape din play-off. Octavian Popescu a marcat din nou (Video)

Publicat: 14 mart. 2022, 23:10, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

FCSB a învins-o pe Farul cu 2-0, pe teren propriu, într-un meci disputat luni seară, în epilogul primei etapei a play-off-ului Ligii 1.

Prima ocazie de gol a avut loc în minutul 2, când Octavian Popescu l-a pus la încercare pe portarul Aioani. În minutul 47, Florinel Coman a nimerit bara, cu un șut de la 25 de metri. Farul a cerut penalty, după o fază petrecută în minutul 51. Radaslavescu i-a pasat lui Moldoveanu, acesta a fost busculat în careu de portarul gazdelor, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

Din minutul 78, Farul a evoluat în inferioritate numerică. Dussaut a primit două cartonașe galbene în aceeași fază și a fost eliminat. Octavian Popescu a închis tabela cu cinci minute înainte de final, din pasa lui Șut.

FCSB ocupă locul 2 în play-off, cu 41 de puncte, în timp ce Farul e pe 5, cu 24 puncte. CFR Cluj e lider, cu 41 de puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

FCSB: Târnovanu – Creţu, I. Cristea, Miron, Radunovici – Olaru (Ovidiu Popescu ’80), Edjouma (Şut ’76), Tănase – Cordea (V. Gheorghe ’46), Mamut (Fl. Coman ’46), Octavian Popescu (Oaidă ’87). Antrenor Toni Petrea;

Farul: Aioani – Boboc, Larie, Mladen, De Nooijer – Grameni (Purece ’67), Artean, Radaslavescu (Sîrbu ’84) – R. Moldoveanu (Ad. Petre ’67), Betancor (Sali ’84), Ciobanu (Dussaut ’46). Antrenor Gheorghe Hagi.