FCSB, învinsă de FC Argeș. Roș-albaștrii, la 14 puncte de CFR Cluj (Video)

Publicat: 04 mart. 2022, 08:40, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

FC Argeş a învins-o, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe FCSB, în ultimul meci din etapa a 29-a, penultima a sezonului regulat al Ligii 1. Unicul gol al meciului a fost marcat de Ganea, în minutul 16.

FC Argeş ocupă locul şapte, la un punct diferenţă de echipa de pe locul 6, FC Botoşani. FC Argeş și FC Botoşani se vor întâlni la 7 martie, în ultima etapă a sezonului regulat. În minutul 22, un gol al FCSB a fost anulat pentru fault la portar.

Au evoluat echipele

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Joao Miguel, Latovlevici (Muşat ’79) – Meza Colli, I. Şerban (Boldor ’79) – Diogo Viana (Dumitraşcu ’71), Cr. Tănase (Raynov ’71), Işfan – G. Ganea (Said ’78). Antrenor: Andrei Prepeliţă

FCSB: A. Vlad (Târnovanu ’46) – I. Cristea, Miron, Ov. Popescu – Cordea (Keşeru ’79), Edjouma, Perianu, V. Gheorghe – Dumiter (Coman ’46), I. Stoica (Burlacu ’71), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea