FCSB, învinsă la scor de neprezentare de West Ham United. Evoluție slabă pentru vicecampioană, în ultimul meci din Conference League

Publicat: 04 nov. 2022, 06:56, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

FCSB a fost învinsă, scor 0-3,  de formaţia engleză West Ham United, joi seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în ultimul său meci din Grupa B a Conference League.

Oaspeții au deschis scorul cu 5 minute înainte de pauză, prin Fornals. În minutul 56 West Ham United și-a dublat d iferența pe tabela de marcaj, prin Mubama. Târnovanu a gafat în minutul 65, iar Fornals a închis tabela.

FCSB a încheiat grupa B a Conference League, pe u ltimul loc, cu 2 puncte, şi a fost eliminată din cupele europene.

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Bouhenna, Radunovic – Dulca (Radaslavescu 46), Edjouma, Oaidă (Olaru 46) – Cordea (I. Stoica 46), Compagno (B. Rusu 59), Oct. Popescu (Fl. Coman 59). ANTRENOR: Mihai Pintilii

West Ham United Areola – Coufal (Ashby 66), Johnson (Casey 76), Ogbonna, Aguerd – Lanzini, Coventry, Downes (Appiah-Forson 66), Scarles – Mubama (Simon Swyer 76), Fornals (Potts 66). ANTRENOR: David Moyes

Cartonaşe galbene: Aguerd 32, Mubama 71, Scarles 73

Arbitri: Sascha Stegemann – Marco Achmuller, Christof Gunsch – Florian Badstubner (toţi din Germania)