FCSB – Universitatea Cluj 1-1. Pas greșit pentru roș-albaștrii, în debutul sezonului (Video)

Publicat: 18 iul. 2022, 06:51, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
FCSB - Universitatea Cluj 1-1. Pas greșit pentru roș-albaștrii, în debutul sezonului (Video)

FCSB a debutat cu un semieșec în noul campionat. Vicecampioana a remizat duminică seara, scor 1-1, cu Universitatea Cluj, pe Arena Naţională, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă.

Nou-promovata a deschis scorul prin Adrian Bălan, în minutul 45+4, din pasa lui Ioan Filip. În minutul 54, portarul Andrei Gorcea l-a faultat pe Florin Tănase după o ieşire hazardată dintre buturi. Florin Tănase a transmormat de la punctul cu var și a stabilit scorul final.

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Haruţ, S. Şerban (Ov. Popescu 46’) – Olaru, Edjouma (Şut 46’), Fl. Tănase – Cordea (Oaidă 46’), Fl. Coman (I. Stoica 64’), Oct. Popescu (Mamut 78’). Antrenor: Anton Petrea

U Cluj: A. Gorcea – R. Romeo, Fl. Ilie, D. Ispas, P. Pîrvulescu – Remacle (Bic 81’), R. Pires, I. Filip (Piţian 90’) – Tescan (Ely Fernandes 44’), Ad. Bălan (Hlistei 90’), Chipciu. Antrenor: Erik Lincar