Galatasaray, eliminată din Cupa Turciei de o echipă din Liga a 2-a. Moruțan și Cicâldău au fost titulari

Publicat: 29 dec. 2021, 13:52, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Galatasaray a fost eliminată, marţi, pe teren propriu de Denizlispor, în 16-imile de finală ale Cupei Turciei.

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău au fost titulari pentru gruparea pregătită de Fatih Terim. Primul a jucat până în minutul 82, când a fost schimbat cu Berkan Kutlu, iar al doilea a fost schimbat la pauză cu Dervisoglu. La finalul celor 120 de minute de joc, scorul a fost egal, 3-3.

Pentru Galatasaray au marcat: Ozturk ’29, Dervisoglu ’49 și Mostafa Mohamed ’50, iar pentru oaspeți au înscris Depe ‘9, Darri ’38 și Nelsson ’90+9 (a).  La loviturile de departajare, Denizlispor s-a impus cu 6-5. Caglayan a ratat pentru echipa din Istanbul.