Gigi Becali, reacție dură după remiza cu Universitatea Cluj: „Olaru și Tavi Popescu s-au crezut vedete”

Publicat: 18 iul. 2022, 10:09, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Gigi Becali, reacție dură după remiza cu Universitatea Cluj:

Finanțatorul echipei FCSB, Gigi Becali (64 de ani), i-a criticat pe Darius Olaru şi Octavian Popescu după meciul disputat duminică seară, cu Universitatea Cluj, scor 1-1.

Omul de afaceri a declarat că jucătorii s-au crezut vedete. Gigi Becali s-a arătat deranjat că Olaru a pus rezultatul pe seama arbitrajului.

Dacă mă sună arabii și îmi zic: ‘Bă, cât vrei, 7 milioane? Dă-ne tu 700 să îl luăm. Nu-ți dau nici 7 euro pe el. Nu-ți dau nici atât pe Olaru. Pe Tavi cât vrei, 50 de milioane? Nu-ți dau nici 50 de lei!’.

Nu e un accident. Oamenii s-au crezut vedete. Olaru crede că așteaptă jucătorii după el. Acum zic așa, următorul meci pot să zic că Tavi face 100. Dumneata m-ai întrebat de meciul ăsta.

Acum, Tavi face 5 lei, Olaru 7 lei. Daca i-aș cumpăra, eu n-aș da nici 5 lei pe ei. Eu aștept să le iasă fumurile din cap. Olaru crede că vine mingea singură la el la picior.

(…) Noi de ce n-am pasat? Pentru că Tavi când vine mingea la el e vedetă, driblează și se ține cu adversarul scai după el„, a declarat Becali, la Digi Sport.

FCSB a debutat cu un semieșec noul campionat. Vicecampioana a remizat duminică seara, scor 1-1, cu Universitatea Cluj, pe Arena Naţională, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă. Nou-promovata a deschis scorul prin Adrian Bălan, în minutul 45+4, din pasa lui Ioan Filip. În minutul 54, portarul Andrei Gorcea l-a faultat pe Florin Tănase după o ieşire hazardată dintre buturi. Florin Tănase a transmormat de la punctul cu var și a stabilit scorul final.