Golul care l-ar face invidios până și pe Messi. Reușită de la jumătatea terenului în Superliga României (Video)

Publicat: 22 oct. 2022, 20:45, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Chindia Târgovişte a învins-o sâmbătă, în deplasare, pe FC Voluntari, scor 3-0, în etapa a 15-a din Superligă. Toate cele trei goluri au fpst înscrise de Doru Popadiuc.

Acesta a deschis scorul în minutul 14, din pasa lui Daniel Popa. Gruparea dâmbovițeană a dus scorul la 2-0 în minutul 68, după ce Popadiuc a marcat singur cu portarul.

În minutul 82, Popadiuc a reușit tripla cu un gol de la jumătatea terenului. Chindia a ajuns la a patra victorie consecutivă.

FC Voluntari: M. Popa – Meleke, C. Achim, Armaş – C. Costin (M. Răduţ 75), Govea, Tavares (Marcelo Lopes 64), Raţa (Merloi 75) – Damaşcan, Nemec (Florea 64), Aliji. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Chindia: Căbuz – Căpuşă, Celea, Orozco, Dumitraşcu – Akhmatov, Vorobjovas (Boldor 72) – Şerban (Ioniţă 72), Popadiuc, Neguţ (Chamed 78) – D. Popa (Grubac 75). ANTRENOR: Toni Petrea

Cartonaşe galbene: Govea 32, Achim 73, D. Florea 90 / Popadiuc 32

Arbitri: Popa Cătălin – Orbuleţ Mircea, Neacşu-George Florin – Flueran Viorel Nicuşor

Arbitri VAR: Dima Iulian – Stroe Gabriel Sabin

Observator: Liviu Ciubotariu