Inter a înregistrat primul semieșec după 18 victorii consecutive, pe teren propriu, în Serie A (Video)

Publicat: 26 sept. 2021, 12:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Inter Milano a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu Atalanta, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Italiei. Seria câștigătoare de 18 meciuri pe teren propriu s-a încheiat pentru campioana Italiei.

Gazdele au deschis scorul în minutul 5, prin Lautaro Martinez. Malinovskyi a egalat cu un șut de la distanță, în minutul 30, iar Rafael Toloi a adus Atalanta în avantaj până la pauză, scor 2-1. Edin Dzeko a marcat al cincilea săug gol în acest sezon, minutul 71 și a restabilit egalitatea.Cu cinci minute înainte de final, Dimarco a ratat un penalty în minutul 85 pentru gazde. La scurt timp, jucătorul oaspeților, Piccoli a marcat, dar golul a fost anulat de VAR.

În urma acestui rezultat, Inter Milano este pe locul 3 provizoriu, la 2 puncte de rivala AC Milan.