Arbitrul român Istvan Kovacs, delegat să arbitreze un meci din sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Publicat: 03 apr. 2022, 16:18, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

UEFA l-a delegat pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul dintre Manchester City şi Atletico Madrid, programat în turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Kovacs va fi ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene, precum şi de rezerva Marco Di Bello din Italia. Tot italieni vor fi şi în camera VAR, Paolo Valeri şi Massimiliano Irrati.

Acesta va fi al zecelea său meci în Liga Campionilor, primul în faza sferturilor de finală ale competiţiei, cea mai înaltă atinsă de el până acum.

Kovacs a arbitrat meciuri din faza grupelor şi, sezonul trecut, partida Bayern Munchen – Lazio, scor 2-1, în optimile de finală.

Meciul City – Atletico va avea loc marţi, de la ora 22.00. Returul este programat la 13 aprilie.