Jocurile Olimpice 2020 | Programul finalelor de sâmbătă, 31 iulie

România nu va fi reprezentată de niciun sportiv în competiţiile de sâmbătă, 31 iulie, la Jocurile Olimpice de la Tokyo.
 
 
Programul finalelor (ora României):
ATLETISM
14:15 (Olympic Stadium) aruncarea discului – masculin
15:35 (Olympic Stadium) ştafeta mixtă 4×400 m
15:50 (Olympic Stadium) 100 m feminin

BADMINTON
12:00 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu masculin – meciul pentru bronz
urmat de (Musashino Forest Sport Plaza) dublu masculin – meciul pentru aur

BOX
07:39 (Kokugikan Arena) cat. pană (54-57 kg) feminin – Semifinala 1: Nesthy Petecio (Filipine) – Irma Testa (Italia)
13:24 (Kokugikan Arena) cat. pană (54-57 kg) feminin – Semifinala 2: Karriss Artingstall (Marea Britanie) – Sena Irie (Japonia)

GIMNASTICĂ – TRAMPOLINĂ
08:50 (Ariake Gymnastics Centre) finala masculină

HALTERE
09:50 (Tokyo International Forum) categoria 81 kg masculin – Grupa A
13:50 (Tokyo International Forum) categoria 96 kg masculin – Grupa A

ÎNOT
04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m fluture masculin
04:37 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m spate feminin
04:46 (Tokyo Aquatics Centre) 800 m liber feminin
05:43 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă mixtă 4×100 m mixt

JUDO
11:00 (Nippon Budokan) echipe mixte – meciul pentru bronz A
urmat de (Nippon Budokan) echipe mixte – meciul pentru bronz B
urmat de (Nippon Budokan) echipe mixte – meciul pentru aur

RUGBY ÎN VII
11:30 (Tokyo Stadium) feminin – meciul pentru bronz
12:00 (Tokyo Stadium) feminin – meciul pentru aur

SCRIMĂ
12:30 (Makuhari Messe B) sabie feminin pe echipe – meciul pentru bronz
13:30 (Makuhari Messe B) sabie feminin pe echipe – meciul pentru aur

TENIS
09:00 (Ariake Tennis Park) simplu feminin: Belinda Bencic (Elveţia) – Marketa Vondrousova (Cehia)

TIR CU ARCUL
10:30 (Yumenoshima Final Field) individual masculin – meciul pentru medalia de bronz
10:45 (Yumenoshima Final Field) individual masculin – meciul pentru medalia de aur

TIR SPORTIV
07:30 (Asaka Shooting Range) trap echipe mixte – meciul pentru bronz
08:05 (Asaka Shooting Range) trap echipe mixte – meciul pentru aur
10:00 (Asaka Shooting Range) puşcă 50 m trei poziţii – feminin

TRIATLON
01:30 (Odaiba Marine Park) ştafetă mixtă

YACHTING
08:33 (Enoshima) RS:X feminin
09:33 (Enoshima) RS:X masculin





sursa: Agerpres

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Mai multe articole...