Laszlo Balint, dezamăgit de prestația jucătorilor săi, după înfrângerea cu Zoria Luhansk: „Nu am reușit asta, nu știu din ce cauză” (Video)

Publicat: 05 aug. 2022, 11:06, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Laszlo Balint, dezamăgit de prestația jucătorilor săi, după înfrângerea cu Zoria Luhansk:

Antrenorul echipei CS Universitatea Craiova, Laszlo Balint, a declarat după înfrângerea suferită în fața echipei Zoria Luhansk, 0-1, că rezultatul poate fi întors în retur, dar tehnicianul a admis că elevii săi au evoluat slab cu ucrainienii.

Nu am făcut un meci bun, asta e realitatea, știam că jucăm cu o echipă care pasează foarte bine, trebuia să fim compacți, agresivi în treimea medie.

Nu am reușit asta, nu știu din ce cauză. Marea problemă e că nu am avut suficientă personalitate când am avut mingea, am făcut prea multe greșeli. Dar analizăm foarte bine și cred că e un scor care poate fi întors acasă

Nu neapărat că a fost echipa moale, dar am fost temători. În prima repriză nu am fost agresivi, nu am recuperat departe de poartă, chiar dacă nu au fost prea multe ocazii importante în prima repriză, dar parcă am cedat pea ușor inițiativa.

Recuperam și pierdeam mult prea ușor mingea. Am scăpat de niște ocazii pe jocul celor de la Zorya. Apoi am luat gol din faze fixe. Trebuie să fim mai responsabili, nu mă așteptam să avem probleme aici, pentru că avem jucători cu talie, cu experiență, dar iată că pierdem chiar aici. Nu producem atât cât e nevoie pe faza ofensiv„, a spus Balint.

Universitatea Craiova a fost învinsă, joi seară, la Lublin, cu scorul de 1-0, de echipa ucraineană Zoria Luhansk, în prima manşă a turului trei preliminar al Conference League.