Leo Messi a oferit un moment magic la debutul său pentru Inter Miami!

Publicat: 22 iul. 2023, 15:30, de Daria Diaconeasa, în SPORT , ? cititori

Lionel Messi (în vârstă de 36 de ani) a avut debutul său pentru Inter Miami, la aproximativ o lună și jumătate de la transferul său în MLS, efectuat în perioada de mercato din vară.

Campionul mondial a fost adus în joc în minutul 54 al meciului cu Cruz Azul, unde scorul era 2-1, și a dovedit încă o dată de ce este considerat de mulți ca fiind cel mai bun fotbalist din istorie.

În minutul 90+4, Messi a efectuat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri distanță.

Așa cum a făcut de nenumărate ori în cariera sa, superstarul argentinian a trimis balonul în vinclu, fără nicio șansă pentru portarul advers.

Comentatorii, colegii lui Messi și mai ales spectatorii din tribune au izbucnit într-un uriaș entuziasm în momentul în care mingea a atins plasa. Golul spectaculos a fost postat pe pagina oficială de Twitter a campionatului american, însoțit de descrierea elocventă: „Lionel Andres Messmnu este om.