Liga 1: CFR Cluj – FC Argeș 1-0 | Campioana en-titre încheie anul cu o nouă victorie la limită (Video)

Publicat: 19 dec. 2021, 18:13, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Liga 1: CFR Cluj - FC Argeș 1-0 | Campioana en-titre încheie anul cu o nouă victorie la limită (Video)

CFR Cluj a învins-o pe CFR Cluj, la limită, cu 1-0, într-un meci disputat pe teren propriu, duminică, în etapa a 21-a a Ligii I.

Gazdele și-au creat prima ocazie a partidei, în minutul 13. Greab a scos un şut trimis de Boateng, din interiorul careului. Prima ocazie clară de gol a oaspeților a avut loc în minutul 26. Viana a trimis puternic, pe jos, din lovitură liberă, iar Hindrich a respins greu în corner. Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 72. Omrani a centrat de pe partea dreaptă, fundașul central Joao Miguel a respins greșit, iar Debeljuh a marcat. Liderul campionatului a ajuns la 9 victorii consecutive în Liga 1, fără gol primit.

CFR Cluj: Hindrich – Susici, Bouhenna, Cestor, Fl. Ştefan (Camora ’68) – Deac, Boateng, Păun (Burcă ’87) – Costache (Chipciu ’68), Debeljuh (Bordeianu ’78), Omrani (Alibec ’87). Antrenor Dan Petrescu;

FC Argeş: Greab – Tofan (Dumitraşcu ’81), Joao Miguel, Boldor, Latovlevici – Meza Colli, Raynov – Viana, I. Şerban (Sais ’75), Işfan (C. Dumitru ’75) – Arias (Fatai ’81). Antrenor Andrei Prepeliţă.

CFR Cluj ocupă primul loc în clasamentul Ligii I, cu 57 de puncte, în timp ce FC Argeş este pe locul 8, cu 28 de puncte.