Liga 1: Dinamo – Academica Clinceni 3-1. Sorescu a reușit o dublă (Video)

Publicat: 02 aug. 2021, 23:42, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Liga 1: Dinamo - Academica Clinceni 3-1. Sorescu a reușit o dublă (Video)

Dinamo a învins, luni seară, pe arena din Șoseaua Ștefan cel Mare pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Academica Clinceni, în etapa a treia a Ligii I.

Echipa antrenată de Ilie Poenaru a deschis scorul în minutul 37. Cioiu a marcat un gol, superb, la vinclu.

În prelungirile primei reprize, Sorescu a restabilit egalitatea, cu un șut de la distanță.

Dinamo a trecut în avantaj, în minuul 71, prin Mihaiu, care a fructificat o pasă de la Ricardo Grigore.

Sorescu a reușit dubla, în prelungirile meciului.

Au evoluat echipele

Dinamo: Eşanu – Sorescu, Giafer, R. Grigore, A. Radu (Borcea ’45+5)- G. Creţu, Răuţă (Ehmann ’84), St. Filip – Bani, R. Moldoveanu, Mihaiu. Antrenor: Dario Bonetti

Academica Clinceni: A. Păun – Fl. Achim, Bilali, Fl. Gardoş, Holzmann – Cascini (Filip ’61), Ventura – Cioiu (Longher ’76), Vanzo (Omoh ’61), Kazlauskas (De Amorim ’46)- Vellios(Gavra ’61). Antrenor: Ilie Poenaru