Liga 1: Dinamo – FC Argeș 0-2. Cristian Tănase a marcat ambele goluri (Video)

Publicat: 28 aug. 2021, 21:04, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Liga 1: Dinamo - FC Argeș 0-2. Cristian Tănase a marcat ambele goluri (Video)

FC Argeş a învins-o, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, pe Dinamo, într-un meci din etapa a şaptea a Ligii 1.

Jucătorii pregătiți de Dario Bonetti au ajuns la a patra înfrângere consecutivă. Cristian Tănase a deschis scorul în minutul 10, cu un șut din afara careului. Fostul jucător al FCSB-ului a stabilit scorul final, în minutul 62.

În urma acestei victorii, FC Argeș a urcat pe locul 11, cu 7 puncte, într-un clasament provizoriu, în timp ce Dinamo a coborât pe locul 13, cu un punct mai puțin, la egalitate cu Chindia Târgoviște.

Au evoluat echipele

Dinamo: Eşanu – Radu, Giafer, Grigore, Amzar (Bordusanu ’39) – Creţu, Răuţă, Bani (Neicuţescu ’46) – Mihaiu, Moldoveanu, Sorescu. Antrenor: Dario Bonetti

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Dos Santos, Muşat – Meza Colli, Viana (Piţian ‘55) – Isfan, Palic (Dumitraşcu ’55), Tănase (Dumitru ’81) – Said (Şerban ’55). Antrenor: Mihai Ianovschi