Liga 1 | Dinamo, învinsă de CFR Cluj la scor de neprezentare. Alb-roșii, la 13 meciuri consecutive fără victorie (Video)

Publicat: 07 nov. 2021, 20:58, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Dinamo a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, scor 0-3, de CFR Cluj, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii 1.

Omrani a deschis scorul în minutul 14, iar Debeljuh a majorat diferența după doar 3 minute. Până la pauză, oaspeii au mai avut două ocazii. Ciprian Deac a stabilit scorul final, în minutul 80. În urma acestui rezultat ardelenii și-au consolidate poziția de lideri, în timp ce „câinii” rămân pe penultimul loc, cu 13 meciuri consecutive fără victorie.

Dinamo: Eşanu –Sorescu, Pinto, Popa (Grigore ’84), Radu – Măgureanu (Bani ’46), Espinosa, Kainourgios (Carp ’70) – Matei (Nunic ’78), Ivanovski (Vestenicky ’84), Torje. Antrenor: Mircea Rednic.

CFR Cluj: Hindrich – Manea, Graovac, Burcă, Ştefan – Boateng (Culio ’64), Bordeianu (Păun ’81), Deac (Gîdea ’87) – Sacko (Costache ’82), Debeljuh (Chipciu ’87), Omrani. Antrenor: Dan Petrescu.