Liga 1: Rapid – CFR Cluj 2-0. Adrian Bălan a marcat ambele goluri ale meciului (Video)

Publicat: 17 oct. 2021, 23:06, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

CFR Cluj a fost învinsă, duminică seară, la Mioveni, cu scorul de 2-0, de Rapid, într-un meci din etapa a 12-a a Ligii I.

În minutul 27, Albu i-a pasat decisiv lui Bălan, care a scăpat singur cu portarul advers și a deschis scorul. Chiar înainte de pauză, giuleștenii au înscris din nou prin Bălan, însă reuşita acestuia a fost anulată pentru ofsaid. În minutul 55, Sefer i-a pasat aceluiași Bălan, care a reușit dubla. CFR Cluj e prima în clasamentul Ligii 1, cu 30 de puncte, iar Rapid e pe 5, cu 21 de puncte.

Rapid: Moldovan – Săpunaru, Dandea, Grigore, Junior Morais – Creplja, Albu – Sefer (Ioniţă ’90), Stahl (Ilie ’67), Hlistei – Bălan (Marzouk ’70). Antrenor: Adrian Matei

CFR Cluj: Hindrich – Manea, Burcă, Cestor, Camora – Deac, Boateng (Bordeianu ’62), Păun – Chipciu (Costache ’62), Alibec (Debeljuh ’46), Omrani (Sigurjonsson ’62). Antrenor: Dan Petrescu