Liga 1 | Remiză între U Craiova și Sepsi, în etapa a 15-a (Video)

U Craiova 1948 a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii 1.

Meciul a început cu o mică întârziere, din cauza unor probleme la sistemul de comunicare dintre arbitri. Nou promovata a deschis scorul în minutul 51, prin Bălan, care a marcat din careul mic. Gruparea covăsneană a egalat după doa șase minute, prin Luckassen.

U Craiova 1948: Popa – Negru, Kovacic, Huyghebaert, Buşu – Asamoah, Albu (Bauza ’80), Van Durmen (Raicea ’80) – Sidibe (Ondaan ’72), Compagno, Bălan (Achim ’72).

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Gonzalez, Păun (Aganovic ’62), Achahbar (Chunchukov ’71) – Bărbuţ (Askovski ’70), Luckassen (Bojic ’89), Ştefănescu (Golofca ’62).