Liga 2 | CSA Steaua – Astra 1-1. Giurgiuvenii au marcat direct din corner (Video)

Publicat: 16 oct. 2021, 18:20, de Vlad Ciotoran, în SPORT

CSA Steaua și Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din cadrul etapei a 10-a a Ligii a 2-a, disputat sâmbătă, pe arena din Ghencea.

Gazdele au deschis scorul în minutul 40. Dumitrașcu a vrut să degajeze, dar a șutat într-un adversar, mingea a ricoșat până la Chipirliu, iar acesta a marcat pentru 1-0. Oaspeții au restabilit egalitatea în minutul 50. Zaharia a marcat direct din corner!

CSA Steaua ocupă locul 5, cu 21 de puncte, iar Astra Giurgiu e pe ultimul loc, cu -1 punct, ca urmare a depunctării de la începutul sezonului.

CSA Steaua: M. Enache – Călințaru (Al. Zaharia 72′), Walace, Beța, Rob. Neacșu – Răsdan (St. Drăghici 79′), Enceanu (Băjenaru 58′), Val. Bărbulescu (cpt.)(Mihăescu 79′), E. Pacionel (D. Oroian 79′) – Chipirliu, Huiban
Rezerve neutilizate: Bălbărău – Bactăr, Donose, Șt. Pacionel
Antrenor: Daniel Oprița

Astra: Moroz – R. Zamfir, Tib. Giuroiu, Buliga, Riza (cpt.) – Gab. Șerban, Banu (Rob. Lică 81′) – C. Danciu (Gavîrliță 51′), Gab. Dumitrașcu (A. Fatai 74′), Dr. Gheorghe – I. Zaharia (Brăilă 74′)
Rezerve neutilizate: Cotolan – D. Vasilescu, Adeshina, Al. Giuroiu
Antrenor: Florin Stîngă