Manchester City, victorie obținută în minutul 90+3 în meciul cu Arsenal. Tottenham s-a impus în minutul 90+6 contra lui Watford

Publicat: 01 ian. 2022, 21:15, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Manchester City a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Arsenal Londra, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului Angliei, în care a revenit de la 0-1.

Meciul a fost marcat de mai multe conflicte între jucătorii celor două echipe și de anumite decizii controversate ale arbitrului. Arsenal a deschis scorul prin Bukayo Saka, în minutul 31. În minutul 54, Manchester City a primit penalty după consultarea sistemului VAR, în urma unui faul comis de Granit Xhaka asupra lui Bernardo Silva. Riyad Mahrez a transformat de la punctul cu var, iar scorul a devenit 1-1.

Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 59, când fundașul Gabriel primit al doilea cartonaș galben. Manchester City a înscris golul victoriei în minutul 90+3, prin Rodri. Manchester City este lider în clasament, cu 53 de puncte, în timp ce Arsenal este pe locul 4, cu 35 de puncte.

Într-un alt meci, Tottenham Hotspur a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Watford. Golul a fost marcat în minutul 90+6, de Davinson Sanchez. Tottenham este pe 5, cu 33 de puncte, în timp ce Watford este pe 17, cu 13 puncte.