Marius Șumudică a debutat cu o înfrângere pe banca tehnică a echipei Al-Raed. Mitriță a oferit o pasă de gol (Video)

Publicat: 28 aug. 2022, 12:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Echipa antrenată de Marius Şumudică şi la care joacă Silviu Lung Jr. şi Alexandru Mitriţă, Al Raed, a fost învinsă, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, de Abha, într-un meci din prima etapă a campionatului Arabiei Saudite.

Silviu Lung jr. și Alexandru Mitriță au fost integraliști. Oaspeții au deschis scorul, în minutul 34. Mohammed Salem a fructificat o pasă a lui Alexandru Mitriţă. Abha a egalat prin Adam, în minutul 51, iar Saad Bguir a înscris golul victoriei în minutul 60.

Următorul joc al echipei lui Marius Șumudică este programat pe 1 septembrie, iar Al-Raed va primi vizita celor de la Al-Wehda