Marius Șumudică a făcut show după un gol marcat de echipa sa. Yeni Malatyaspor, egalată în final (Video)

Publicat: 24 dec. 2021, 20:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Echipa antrenată de Marius Şumudică, Yeni Malatyaspor, a remizat cu formația Kayserispor, într-un meci disputat joi seară, pe teren propriu, scor 2-2. Partida s-a disputat în cadrul etapei a 18-a a campionatului Turciei.

Portarul Lung Jr. a jucat la oaspeți pe toată durata partidei. Yeni Malatyaspor a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Chouiar, în minutul 25 şi Buyuk, în minutul 36. Pentru Kayserispor au înscris Gavranovic, în minutul 56 și Pektemek, în minutul 90.

După al doilea gol marcat de Yeni Malatyaspor, Marius Șumudică a avut o reacție care a devenit virală pe rețelele de socializare.

Kayserispor ocupă locul 15 în clasament, cu 21 de puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor este pe 18, cu 15 puncte. Lider este Trabzonspor, care are 45 de puncte.