Mihai Stoica l-a făcut praf pe un jucător de la FCSB: „Cred că noi câştigam dacă lua roşu”

Publicat: 19 iul. 2022, 09:44, de Vlad Ciotoran, în SPORT
Mihai Stoica l-a făcut praf pe un jucător de la FCSB:

Managerul general al echipei FCSB, Mihai Stoica, este de părere că vicecampioana ar fi putut câștiga meciul cu U Cluj dacă Sorin Șerban nu ar fi fost pe teren.

În minutul 4, Sorin Şerban, titularizat în absenţa lui Radunovic, l-a faultat tare pe Remacle. Şerban a fost înlocuit la pauză.

E inexplicabil ca o echipă de fotbal care are pretenţii să arate aşa. Am văzut meciul lui CFR, am văzut Craiova. Noi am arătat sub orice critică, mult mai rău decât adversarele noastre!

O să vedeţi U Cluj mai departe… au făcut un meci bun pentru că am fost noi sub orice critică.  Avem jucători care nu sunt de nivelul ăsta.

Vă amintiţi de Şerban în meciul CS Mioveni – FCSB? Îl avem pe Radunovic, pe Ovidiu Popescu acolo. Aseară Dawa s-a mişcat bine, restul au fost…

Sunt jucători care pot evolua la un anumit nivel, alţii care nu pot. Şerban nu e foarte tânăr. Are 22 de ani. Tânăr e Musi, care doar a făcut 18 ani

[..] Roşu la Şerban indiscutabil, cred că noi câştigam dacă lua roşu Şerban în prima repriză.

Roşu… şi acum pe video ar trebui suspendat. Cum să faci aşa ceva?

Nu au putut să îl cheme pe Barbu să îi arate faza, pentru că nu funcţiona, graţie excepţionalului management al Primăriei Bucureşti, cablul optic pe care tocmai se lăuda primarul că l-a făcut. Nu funcţiona”, a declarat MM Stoica la Orange Sport.

FCSB a debutat cu un semieșec în noul campionat. Vicecampioana a remizat duminică seara, scor 1-1, cu Universitatea Cluj, pe Arena Naţională, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă.