Mircea Lucescu a fost contestat de suporterii de la Dinamo Kiev: “Un gol, un punct, un bilet la Bucureşti” (Video)

Publicat: 13 dec. 2021, 10:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Mircea Lucescu, antrenorul echipei Dinamo Kiev. Foto: scroll.it

Dinamo Kiev a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu Zoria Luhansk, în etapa a 18-a a campionatului ucrainean de fotbal.

Pentru gazde a marcat Buialski, cu un minut înainte de pauză, în timp ce oaspeții au egalat prin Sayyadmanesh, în minutul 49. Antrenorul Mircea Lucescu a fost contestat de suporterii echipei Dinamo Kiev. După golul egalării, fanii gazdelor au afirşat un banner cu un mesaj pentru Lucescu: „Un gol, un punct, un bilet la Bucureşti”, potrivit sector.depo.ua, citată de News.ro.

Potrivit altor surse, banner-ul face referire la parcursul din Liga Campionilor, competiţie în care echipa lui Lucescu a marcat un gol şi a obţinut doar un punct, în Grupa E, din care au mai făcut parte Bayern Munchen, Benfica Lisabona şi FC Barcelona.

Şahtior Doneţk este lider în clasament, 47 de puncte, fiind urmată de Dinamo Kiev, cu 45 de puncte, şi de Dnipro-1, cu 40 de puncte. Zoria Luhansk ocupă locul al patrulea, cu 36 de puncte.