Mirel Rădoi, categoric înaintea meciului FC Argeș – Universitatea Craiova: „Trebuie să rămânem în continuare pe loc de play-off”

Publicat: 05 oct. 2022, 22:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Mirel Rădoi, categoric înaintea meciului FC Argeș - Universitatea Craiova:

Antrenorul Universității Craiova, Mirel Rădoi, a susținut, miercuri, o conferinţă de presă, în care a declarat că formaţia sa trebuie să câştige partida din deplasare cu FC Argeş pentru a rămâne în continuare pe unul din primele şase locuri ale clasamentului, care asigură participarea în play-off-ul Superligii.

Întâlnim o echipă unde în momentul de faţă există o tensiune la nivel de rezultate şi la nivel de club. Dar în aceeaşi măsură aş spune că Argeş ar merita mult mai multe puncte după partidele disputate. Mă uitam că o perioadă de două luni nu au marcat niciun gol şi în ultima etapă au înscris de două ori cu FCSB. Asta înseamnă că sunt pe o pantă ascendentă. În mare, foarte multe lucruri din punct de vedere ofensiv nu are FC Argeş, are puţine, dar sunt foarte bine puse la punct. Trebuie să încheiem această partidă cu cele trei puncte de partea noastră ca să putem să rămânem în continuare pe loc de play-off„, a declarat fostul selecționer.

Va fi un meci destul de echilibrat în care sper să ne impunem ritmul din primul minut. Nu trebuie să aşteptăm ca adversarul să-şi creeze ocazii sau să începem din minutul 15. FC Argeş este o echipă mult mai agresivă pe teren propriu, are jucători care pot face diferenţa„, a adăugat antrenorul.

Universitatea Craiova întâlneşte, vineri, de la ora 21:00, pe Stadionul Nicolae Dobrin din Piteşti, formaţia FC Argeş, într-o partidă contând pentru etapa a 13-a a Superligii.