Presa britanici i-a pus la zid pe jucătorii de la West Ham: „Vizitatorii români au produs o surpriză șocantă, dar nu și nemeritată”

Publicat: 09 sept. 2022, 15:43, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Presa britanici i-a pus la zid pe jucătorii de la West Ham:

Presa britanică a criticat-o pe West Ham, deși „ciocănarii” au câștigat meciul cu FCSB.

Ciocănarii au avut de muncă pentru a debuta cu o victorie. Lui West Ham i-a fost predată o lecție dură a faptului că este nevoie de efort pentru a reuși în competițiile europene, după ce s-a luptat să revină cu FCSB pentru a obține o victorie în primul meci de Conference League.

Vizitatorii români au produs o surpriză șocantă, dar nu și nemeritată în prima repriză, când Cordea l-a învins pe Areola la bara a doua, după ce defensiva ciocănarilor a fost prinsă dormind„, au mai scris britanicii de la Mail Plus.

Ciocănarii au fost conduși la pauză, dar tripla schimbare a lui David Moyes s-a dovedit a fi momentul decisiv, după ce Antonio, Paqueta și Bowen au ridicat nivelul unei evoluții modeste, venită în circumstanțe neașteptate„, au remarcat cei de la Standard.

FCSB a pierdut joi seara la Londra, scor 1-3, primul meci din grupele Conference League, cu echipa engleză West Ham United. Vicecampioana României a deschis scorul în minutul 34, prin Andrei Cordea.