Rapid a pierdut primul amical disputat în cantonamentul din Turcia

Rapid a fost învinsă, duminică, în primul amical disputat în cantonamentul din Turcia, cu scorul de 2-1, de echipa turcă Diyarbakir, din liga a cincea.

Adrian Bălan a deschis scorul în minutul 8. Partida nu a fost lipsită de momente tensionate, iar în partea a doua, fotbaliștii Rapidului chiar au vrut să iasă de pe teren. Bilal a restabilit egalitatea în minutul 69, iar Baran Asik a înscris golul victoriei echipei turce, cu șapte minute înainte de final.

Următorul meci al echipei giuleştene va avea loc, marţi, cu Samsunspor, locul 8 în liga a doua. Ultimul amical din acest stagiu efectuat la Lara va avea loc la 14 ianuarie, cu Raków Częstochowa, echipă din prima ligă poloneză.

Mai multe articole...

Cele mai noi articole

Angel Tîlvăr: „Statutul de membru al NATO este unul dintre pilonii...

Cu ocazia marcării a 20 de ani de la momentul aderării României la NATO, ministrul Apărării, Angel Tîlvăr, a făcut un scurt bilanț. În...
Alegeri prezidentiale, in septembrie

România, de 20 de ani în NATO. Mesajul premierului Marcel Ciolacu

Se împlinesc 20 de ani de când România este țară membră NATO. Cu ocazia acestei zile, Marcel Ciolacu a transmis un mesaj pe rețelele...