Rapid – Academica 1-0, în Liga 1. Adrian Mutu a debutat cu dreptul pe banca tehnică a echipei giuleștene (Video)

Publicat: 05 mart. 2022, 22:51, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

Rapid a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Academica Clinceni, într-un meci din etapa a-30-a, ultima a sezonului regulat al Ligii 1. Adrian Mutu a debutat pe banca tehnică a formației giuleștene.

În minutul 12, Rareș Ilie a pătruns în careu, a șutat dar mingea a lovit bara. Gazdele au dat-o din nou în bară în minutul 47. De această dată a fost rândul lui Ureche să nimerească bara.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ilie, în minutul 71, după o pasă a lui Kait.

Rapid ocupă locul 9 cu 40 de puncte, în timp ce Academica ocupă locul 15, cu 14 puncte.

Rapid București: Moldovan – Belu-Iordache, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – R. Moise, Kait, Al. Ioniţă (Marzouk ’78) – Sefer (Stahl ’70), Vojtus (Bălan ‘9), R. Ilie. Antrenor: Adrian Mutu

Academica Clinceni: G. Ureche – Rufati (Iana ’86), Tsvetkov, C. Ion – Mboko (Cmovs ’66), Alghoul (Dima ’87), Gogov, Vrdoljak, Holzmann – V. Dumitrache (Obedeanu ’66), De Amorim (Melniciuc ’80). Antrenor: Constantin Giurescu