Răzvan Lucescu, eliminat din Conference League. Echipele calificate în semifinalele competiției

Publicat: 15 apr. 2022, 09:17, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu şi la care evoluează Alexandru Mitriţă, PAOK Salonic, a fost eliminată, joi, de Olympique Marseille, în sferturile de finală ale Conference League.

Echipa franceză s-a impus în deplasarea din Grecia, cu scorul de 1-0, în manşa secundă. În tur scorul a fost 2-1 pentru Marseille. Unicul gol al meciului a fost marcat de Payet, în minutul 34. Mitriţă a intrat pe teren în minutul 57.

Tot joi, echipa Feyenoord, cu Valentin Cojocaru rezervă, a eliminat-o în sferturile competiției pe Slavia Praga, scor 3-1 în retur, în deplasare. În tur scorul a fost 3-3.

La rândul ei, AS Roma s-a calificat în semifinale învingând în manşa secundă a sferturilor Bodo/Glimt, scor 4-0, pe teren propriu.

De asemenea, Leicester City s-a impus în deplasare cu scorul de 2-1, în fața echipei PSV Eindhoven. În tur, scorul a fost 0-0.

În semifinale, Leicester City va întâlni AS Roma şi Feyenord va juca împotriva echipei Olympique Marseille. Meciurile sunt programate la 28 aprilie turul şi 5 mai returul.