Reacția lui Florinel Coman, după ce a nimerit de două ori bara în meciul cu U Craiova 1948: „Ghinionistul de serviciu am fost eu”

Publicat: 01 aug. 2022, 11:10, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Florinel Coman a țintit de două ori bara în meciul dintre FCSB și FC U Craiova 1948, scor 1-1.

Căpitanul roș-albaștrilor speră că lucrurile se vor îndrepta pentru echipa la acare evoluează începând chiar de la partida următoare.

Suntem dezamăgiți. A fost o primă repriză foarte grea, în care ne-au pasat, au avut posesia, dar chiar și așa am avut ocazii. În repriza a doua am intrat cu o posesie foarte mare, am marcat repede, dar nu am reușit să ținem rezultatul.

Ne-am creat ocazii, dar când ai două bare, ce poți să spui? Am fost ghinionist. Da, ghinionistul de serviciu am fost eu. Mereu începem slab (n.r.: sezonul), dar terminăm foarte bine. Sperăm să nu mai fie ca anii trecuți și, de la următorul meci, să avem din nou victorii în Europa, pentru că avem mare nevoie.

Da, normal că e puțin doar două puncte, dar s-a schimbat și antrenorul și trebuie să încercăm să o luăm de la zero, să ne obișnuim din nou cu victoriile. Ne-am creat ocazii, am fost în careu, am dat gol, am fost periculoși la faze fixe, golul tot așa a venit, deci e un plus.

Am avut două ocazii din careu doar eu, acele bare, deci ocazii au fost. Îmi pare rău că nu i-am putut face fericiți pe suporterii care au venit în număr foarte mare la această oră târzie„, a spus Coman la final.

FCSB şi FC U Craiova 1948 au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat duminică seara, pe Arena Naţională, în cadrul etapei a treia din Superligă. Pentru FCSB urmează dubla cu Dunajska Streda, din turul 3 preliminar al Conference League.