Real Madrid și Villarreal, victorii în turul sferturilor Ligii Campionilor. Triplă pentru Karim Benzema

Real Madrid a învins-o pe Chelsea, în deplasare, scor 3-1, miercuri seară, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Atacantul francez Karim Benzema a marcat cele trei goluri ale echipei madrile.

Au evoluat următoarele echipe:

Chelsea: Mendy – Christensen (Kovacic ’46), Thiago Silva, Rüdiger – Azpilicueta, Kanté (Ziyech ’46), Jorginho (Loftus-Cheek ’64), James – Mount, Havertz, Pulisic (Lukaku ’64). Antrenor: Thomas Tuchel

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militão (Nacho ’65), Alaba, F. Mendy – Valverde (Ceballos ’86), Modric, Casemiro, Kroos (Camavinga ’74), Vinicius – Benzema (Bale ’86). Antrenor: Carlo Ancelotti

În celălalt meci de Liga Campionilor al serii de meircuri, Villarreal a învins-o pe Bayern Munchen, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Danjuma, în minutul 8.

Villarreal: Rulli – Foyth (Aurier ’81), Albiol, Pau Torres, Estupinan – Coquelin (Pedrazza ’59), Capoue, Parejo – Moreno, Danjuma (Chukwueze ’81), Lo Celso. Antrenor: Unai Emery

Bayern Munchen: Neuer – Pavard (Sule ’71), Upamecano, L. Hernandez, Davies – Kimmich, Musiala – Coman, Müller (Goretzka ’62/Roca ’90), Gnabry (Sane ’62) – Lewandowski. Antrenor: Julian Nagelsmann

Partidele retur vor avea loc la 12 aprilie.

Mai multe articole...

Cele mai noi articole

Diana Șoșoacă – schimbare „serioasă” de planuri: nu mai candidează la...

Senatoarea Diana Șoșoacă, cunoscută pentru ieșirile ei controversate și pozițiile extrem de critice față de autorități, pare să fi făcut o altă "mutare strategică"...
Un fost poltist de frontiera, care facea contrabanda cu tigari peste Prut cu o lanseta, condamnat cu suspendare

Un fost polițist de frontieră, care făcea contrabandă cu țigări peste...

Instanța de la Judecătoria Târgu Bujor s-a pronunțat în dosarul fostului polițist de frontieră Neculai Graur, de la IJPF Galați, condamnându-l la 2 ani...