Rezultatele înregistrate marți, în turul optimilor Ligii Campionilor

Publicat: 23 feb. 2022, 09:06, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

Villarreal și Juventus au terminat la egalitate meciul disputat marţi seară, scor 1-1, în turul optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Juventus a deschis scorul în primul minut din joc, prin atacantul sârb în vârstă de 22 de ani, Dusan Vlahovici. Acesta a debutat în Liga Campionilor. Villarreal a egalat prin Parejo, în minutul 66.

Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, Pau Torres, Alfonso Pedraza (Estupinian ’79) – Chukwueze (Yeremi Pino ’90), Capoue, Parejo, Moreno (Trigueros ’79) – Lo Celso, Danjuma (Boulaye Dia ’90). Antrenor Unai Emery;

Juventus: Szczesny – De Sciglio (Luca Pellegrini ’87), Danilo, De Ligt, Alex Sandro (Bonucci ’46) – Cuadrado, Locatelli (Arthur ’71), Rabiot, McKennie (Zakaria ’81) – Vlahovici, Morata. Antrenor Massimiliano Allegri.

Într-un alt meci, Chelsea a învins-o, pe teren propriu, scor 2-0, pe Lille. Golurile au fost marcate de Havertz (8) și Pulisic (63).

Chelsea: E. Mendy – Christensen, Thiago Silva, Rudiger – Azpilicueta, N. Kante, Kovacic (Loftus-Cheek ’51), M. Alonso (Sarr ’80) – Pulisic (Timo Werner ’80), Havertz, Ziyech (Niguez ’60). Antrenor Thomas Tuchel;

Lille: L. Jardim – Celik, Fonte, Botman, Djalo (Gudmundsson ’76) – Andre, Xeka – R. Sanches (Ben Arfa ’81), A. Onana (Yilmaz ’65), Bamba – J. David (Zhegrova ’81). Antrenor Jocelyn Gourvennec.

Partidele retur vor avea loc la 16 martie.