Semieșec pentru FCSB în Liga 1. Doar remiză în meciul cu CS Mioveni (Video)

Publicat: 19 feb. 2022, 22:05, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

CS Mioveni și FCSB au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat sâmbătă seară, în cadrul etapei a 27-a a Ligii 1.

FCSB a deschis scorul în minutul 7, prin Edjouma. Formația argeșeană a replicat în minutul 37, prin Garutti. Gazdele au restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize, prin Balaur. FCSB a ratat o ocazie mare cu șapte minute înainte de final. Octavian Popescu i-a pasat lui Tănase, căpitanul roș-albaștrilor a șutat, portarul a respins până la Burlacu, iar acesta nu l-a putut învinge pe Șerbănică.

FCSB ocupă locul doi, cu 59 de puncte, în timp ce CS Mioveni e pe 12, cu 28 de puncte.

CS Mioveni: I. Popescu – Garutti, Al. Iacob, Balaur – Rădescu (Blănaru ’88), Dumitriu, Vereş (Panait ’66), Burnea (Şerbănică ’73) – Dat (Mitrea ’73), Rusu, Buziuc (Raicea ’65). Antrenor: Alex Pelici

FCSB: A. Vlad – V. Creţu (Ov. Popescu ’54), Vinicius, I. Cristea, Şerban (V. Gheorghe ’46) – Olaru, Edjouma, Fl. Tănase – Cordea, Ianis Stoica (Burlacu ’70), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea