Sepsi – FCSB 0-1. A patra victorie la rând pentru elevii lui Dică, în Superligă (Video)

Publicat: 25 oct. 2022, 07:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Sepsi - FCSB 0-1. A patra victorie la rând pentru elevii lui Dică, în Superligă (Video)

FCSB a învins-o, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, pe Sepsi, în etapa a 15-a din Superligă.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Compagno, în minutul 50, din penalty. Și gazdele au avut un penalty, în minutul 27, dar Alexandru Tudorie a executat slab şi Ştefan Târnovanu a apărat. Lovitura de pedeapsă a fost acordată în urma unui duel între Joyskim Dawa şi Tudorie.

Sepsi: Niczuly – Dimitrov (Rodriguez ’76), D. Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu – Aganovic (I. Gheorghe ’61), N. Păun, C. Matei (Achahbar ‘ 68), Ştefănescu – R. Varga (Rondon ’61), A. Tudorie (Safranko ’61). Antrenor: Cristiano Bergodi

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Tamm, Pantea – Olaru, Şut, Edjouma (Oaida ’57)- Cordea, Compagno (Miculescu ’68), Fl. Coman (Omrani ’46). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Paun (7) / Dawa (26), Oaida (79), Creţu (90+1)

Arbitri: Marcel Bîrsan – Vladimir Urzică, Adrian Vornicu – Iulian Călin

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan, Daniel Mitruţi

Observatori: Aron Huzu, Iuliuss Nemţeanu

În clasament, FCSB este pe locul 6, cu 20 de puncte, iar Sepsi pe 8, cu 19 puncte. Lider este Farul cu 34 de puncte.