Sepsi – Rapid 1-2, în Superligă. Echipa antrenată de Bergodi a condus cu 1-0 (Video)

Rapid a învins-o pe Sepsi, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, într-un meci disputat în etapa a şaptea a Superligii.

Ruparea covăsneană a primit penalty, în minutul 21, după un fault acordat în urma consultării arbitrajului video, în urma unui duel între Antonio Sefer şi Denis Ciobotariu.

Rapid a egalat în minutul 27, prin Antonio Sefer, după o minge respinsă greşit de portarul Roland Niczuly. Alexandru Ioniţă II a marcat golul victoriei cu un şut din prima, de la 20 de metri, în minutul 45+2. Echipa lui Bergodi a suferit prima înfrângere din acest sezon.

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Ciobotariu, Ispas – Aganovic, Rodriguez, Ştefănescu (Matei ’46) – Bărbuţ (Golofca ’68), Rondon (Tudorie ’68), I. Gheorghe (Achahbar ’72). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Morais – Kait (Crepulja ’61), Albu, Ioniţă (Papeau ’61) – Sefer (Pănoiu ’76), Dugandzic, V. Costache (Măţan ’61). Antrenor: Adrian Mutu.

Cartonaşe galbene: / Papeau ’73, Sefer ‘76

Arbitri: Andrei Florin Chivulete – Vladimir Urzică, Mihai Marius Marica – George Cătălin Găman

Arbitri VAR: Sorin Costreie, Adrian Vornicu

Observator: Sorin Boca

Mai multe articole...

Cele mai noi articole

Hidroelectrica, lăsată fără bani! 1 miliard de euro ajung la bugetul...

Cea mai valoroasă companie a statului va rămâne fără bani de investiții pentru că tot profitul va trebui să-l dea acționarilor, așa cum au...

Convocarea Adunării Generale Ordinare a Acționarilor Transelectrica

Directoratul Companiei Naționale de Transport al Energiei Electrice „Transelectrica”–SA, societate administrată în sistem dualist, cu sediul social în str. Olteni nr. 2–4, clădirea „PLATINUM...