Valentin Mihăilă a marcat în Cupa Italiei. Românul a profitat de o greșeală comisă de apărarea adversă (Video)

Publicat: 08 aug. 2022, 13:09, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Internaționalul român Valentin Mihăilă a înscris duminică pentru Parma, în victoria obţinută cu 2-0 la Salernitana, în Cupa Italiei.

Camara a deschis scorul în minutul 59, iar şi Mihăilă a dublat avantajul Parmei, în minutul 74. Românul a profitat de o eroare a apărării celor de la Salernitana, care a respins o minge greșit. Mihăilă a interceptat balonul, a scăpat singur cu portarul și a marcat.

Valentin Mihăilă şi Denis Man au fost titulari la Parma. Primul a rămas pe teren întreaga durată a meciului, iar Man a fost înlocuit în minutul 58.

Pentru Parma urmează startul sezonului în Serie B, contra formației Bari, pe teren propriu, vineri de la 21:45.