VIDEO | Farul Constanţa- CS Universitatea Craiova 0-3. Oltenii sunt la un punct de FCSB

Publicat: 16 apr. 2022, 22:45, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

CS Universitatea Craiova a învins-o, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-0, pe Farul Constanţa, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1.

Formația olteană a deschis scorul în minutul 15, prin Markovic. Acesta a înscris cu o lovitură de cap. În minutul 37 Baiaram a dus scorul la 2-0 pentru oaspeți. În prelungirile primei reprize, Markovic a stabilit scorul final.

În primul minut al prelungirilor, Adi Petre a primit direct cartonașul roșu după o intrare dură la Pigliacelli.

În urma acestui rezultat, gruparea olteană ocupă locul 3, cu 39 de puncte, cu unul mai puțin decât ocupanta locului secund, FCSB, în timp ce formația din orașul de la malul mării e pe 5, cu 28 de puncte.

Farul Constanţa: Aioani – Dussaut, Larie, Artean, De Nooijer – Radaslavescu, Nedelcu (Mladen ’60), Grameni (Purece ’46) – Iancu (Moldoveanu ’75), Betancor (Petre ’45), Sali (Pitu ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp (Găman ’46), Screciu, Bancu – Bic, Al. Creţu (Nistor ’71) – Gustavo (Roguljic ’64), Baiaram (M. Constantin ’81), Ivan – Markovic (Koljic ’46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.