Watford vs Liverpool 5-0. Cormoranii, neînvinși în acest sezon din Premier League – VIDEO

Publicat: 16 oct. 2021, 21:56, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Watford vs Liverpool 5-0. Cormoranii, neînvinși în acest sezon din Premier League - VIDEO

Liverpool a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 5-0, echipa Watford, într-un meci din etapa a opta a campionatului Angliei. Liverpool este lider în clasament, cu 18 puncte, având cinci victorii şi trei remize.â

Liverpool este singura echipă neînvinsă după primele 8 etape ale stagiunii.

Golurile au fost marcate de Mane, în minutul 9, Firmino cu o triplă în miutele 37, 52 și 90+1 şi Salah, în minutul 54.

Unul dintre cei mai în formă fotbaliști ai ‘cormoranilor’ este Mohamed Salah. Egipteanul a ajuns la 6 meciuri consecutive în Premier League cu gol marcat.

Pentru Liverpool urmează marți, de la ora 22:00, meciul cu Atletico Madrid, din etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor.