Liga 1: Rapid – Mioveni 1-1. Giuleștenii au ratat șansa de a urca pe podium (Video)

Publicat: 27 nov. 2021, 22:40, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Rapid și CS Mioveni au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat sâmbătă seară, în etapa a 17-a a Ligii I. Confruntarea s-a desfășurat la Mioveni, dar echipa gazdă a fost Rapid.

Galben-verzii au deschis scorul în minutul 15 prin Buziuc, acesta marcând un șut din afara careului. Balonul a lovit bara, înainte de a intra în poartă. Zece minute mai târziu, echipa din Mioveni a fost aproape de un nou gol, prin Rusu. În minutul 37, Moldovan a respins o minge șutată de Oancea. Formația giuleșteană a egalat în minutul 57. Belu Iordache a centrat foarte bine, iar Hlistei a înscris cu o lovitură de cap.

Rapid ocupă locul 4, cu 28 de puncte, iar Mioveni e pe 12, cu 17 puncte.

Rapid: H. Moldovan – Belu Iordache, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – Al. Albu, Crepulja, R. Ilie (Pănoiu ’75) – Stahl (Marzouk ’40), Ad. Bălan, Sefer (Hlistei ’40). Antrenor: Mihai Iosif

CS Mioveni: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, M. Panait (Veres ’84), L. Dumitriu (Toma ’84), Burnea (Şerbănică ’84) – Buziuc (Sanoh ’58), Blănaru (Rădescu ’71), B. Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici