Sepsi Sf. Gheorghe – Djurgarden 1-3. Covăsnenii, surclasați de suedezi în prima manşă a turului al treilea preliminar din Conference League (Video)

Publicat: 04 aug. 2022, 23:22, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Sepsi Sf. Gheorghe a fost învinsă pe teren propriu, scor 1-3, de formaţia suedeză Djurgarden, joi seară, în prima manşă a turului al treilea preliminar din Conference League.

Oaspeții au condus cu 3-0 prin golurile marcate de Edvardsen în minutul 26, din lovitură de pedeapsă, şi Julian Asoro în minutele 31 şi 54. Alexandru Tudorie a redus din diferenţă în minutul 79, din penalty.

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Bălaşa, Mitrea, Ispas (A. Dumitrescu 70‘) – Bărbuţ (Ion Gheorghe 60‘), Păun, C. Matei (J. Rodrigues 60‘) – Golofca, Rondon (A. Tudorie 70‘), Aganovic (Damaşcan 60‘). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Djugarden: Zetterstrom – Johansson, Hien, Ekdal, Bengtsson (Danielson 73‘) – Eriksson, Schuller (E. Banda 81‘), Finndell – Asoro, Edvardsen (Wikheim 60‘), Radetinac (E. Andersson 73‘). ANTRENOR: Kim Bergstrand

Cartonaşe galbene: Aganovic 25, Mitrea 31, J. Rodrigues 63, Damaşcan 80 / Finndell 36, Ekdal 90+4

Arbitri: Pawel Raczkowski – Radoslaw Siejka, Adam Kupsik – Piotr Lasyk (toţi din Polonia)

Manşa secundă se va disputa joi, 11 august.