Programul finalelor de duminică 25 iulie (ora României):
CICLISM PE ŞOSEA
07:00 (Fuji International Speedway) Cursa feminină de fond
HALTERE
09:50 (Tokyo International Forum) categoria 61 kg masculin – Grupa A
13:50 (Tokyo International Forum) categoria 67 kg masculin – Grupa A
ÎNOT
04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt masculin – finala
04:52 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m liber masculin – finala
05:12 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt feminin – finala
05:45 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă feminină 4×100 m liber – finala
JUDO
sesiunea 4 (11:00-13:50)
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru aur
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru aur
SĂRITURI ÎN APĂ
09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri sincron feminin – trambulina de 3 m – finala
SCRIMĂ
13:50 (Makuhari Messe B) floretă individual feminin – meciul pentru medalia de bronz
14:20 (Makuhari Messe B) spadă individual masculin – meciul pentru medalia de bronz
14:45 (Makuhari Messe B) floretă individual feminin – meciul pentru medalia de aur
15:15 (Makuhari Messe B) spadă individual masculin – meciul pentru medalia de aur
SKATEBOARD
06:25 (Ariake Sports Park Skateboarding) finala stradală masculină
TAEKWONDO
14:30 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru bronz
14:45 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru bronz
15:00 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru bronz
15:15 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru bronz
15:30 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru aur
15:45 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru aur
TIR CU ARCUL
10:15 (Yumenoshima Final Field) echipe feminin – meciul pentru bronz
10:40 (Yumenoshima Final Field) echipe feminin – meciul pentru aur
TIR SPORTIV
05:15 (Asaka Shooting Range) pistol cu aer comprimat feminin, 10 metri – finala
09:30 (Asaka Shooting Range) puşcă aer comprimat masculin, 10 metri – finala