La câteva zile de la accidentul produs în centrul Bistriței, fostul ministru al Energiei, Bogdan Ivan, a recunoscut public că vina pentru coliziune îi aparține în totalitate. Social-democratul a explicat sâmbătă că nu a acordat prioritate autobuzului în care a intrat cu mașina. În autoturism se afla și fiul său, în vârstă de trei ani. […]