Adrian Mititelu Jr. a reacționat după înfrângerea echipei FC U Craiova 1948 cu Petrolul Ploiești

Publicat: 20 aug. 2022, 18:01, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

FCU 1948 Craiova a controlat jocul cu Petrolul Ploiești, jucătorii echipei oltene și-au creat 23 de ocazii de gol și chiar au nimerit bara de două ori.

Adrian Mititelu Jr. a reacționat după înfrângerea de pe teren propriu cu formația prahoveană.

Cât de nedrept poate fi fotbalul… Când joci cu asemenea hal de echipă care a prestat un fotbal de Liga 3, trage de timp din minutul 1, îți dă gol din lovitură liberă de la 20 de metri la ultima faza a primei reprize, iar tu ai 23 de ocazii de gol și posesie de aproape 70%.

Asemenea echipe precum Petrolul merită sa joace în play-off, ca apoi să ne întrebăm de ce nu jucăm niciodata în Europa”, a scris Adrian Mititelu Jr., pe Facebook.

Petrolul Ploieşti a învins-o cu 1-0 pe U Craiova 1948, într-un meci disputat în deplasare, în etapa a şasea din Superligă.