Bătaie generală la un meci de promovare în Liga 2 de fotbal (video)

Publicat: 30 mai 2021, 12:39, de Cezar Amariei, în SPORT , ? cititori

Meciul de fotbal dintre SCM Zalău – Unirea Dej (1-1) s-a încheiat cu o bătaie generală, după ce oaspeții au reușit calificarea în ultima secundă. Partida a fost prelungită cu două minute mai mult decât era anunțat oficial.

După 0-0 în turul de la Dej, Mihai Onicaș a deschis scorul pentru formația sălăjeană în minutul 60, în manșa secundă. Deși arbitrul a anunțat prelungirea meciului cu doar patru minute peste timpul regulamentar, nu a oprit competiția iar oaspeții de la Unirea au dat lovitura în minutul 90+6, când Marius Cătinean a înscris după un corner.

Golul marcat în deplasare de Unirea Dej a fost decisiv pentru promovarea în Liga 2 și a stârnit o bătaie generală. În imaginile prezentate de Ziarul de Sălaj (foto) se poate observa cum se împart pumni și picioare între jucătorii celor doi echipe, iar stewarzii, jandarmii și arbitrii încearcă să calmeze spiritele.