Conducerea Petrolului, replică dură pentru Marius Croitoru: „Cine vrea spectacol să se ducă la Teatrul de Comedie”

Petrolul Ploieşti a învins-o cu 1-0 pe FCU 1948 Craiova, într-un meci disputat în deplasare, în etapa a şasea din Superligă.

Oltenii au controlat jocul, și-au creat 23 de ocazii de gol și chiar au nimerit bara de două ori. Antrenorul echipei craiovene, Marius Croitoru, a criticat formația ploieșteană pentru jocul defensiv, iar replica celor de la Petrolul nu a întârziat să apară.

Un meci greu, o primă repriză echilibrată. În a doua era normal să fim dominați de echipa gazdă, care își dorea să revină în joc și să egaleze. Am fi putut profita de câteva contre în repriza a doua, dar lipsa de inspirație a făcut ca scorul să nu devină 2-0. Nu mă interesează declarațiile rivalelor.

Jucăm ceea ce trebuie să jucăm, o facem bine și adunăm puncte. Cine vrea spectacol să se ducă la Teatrul de Comedie. E normal să se bucure jucătorii. De ce e penibil să se bucure? Există vreo echipă care nu se bucură după victorie? Marius Croitoru ar trebui să-și vadă de echipa lui și să nu mai comenteze despre alte echipe„, a spus Costel Lazăr, pentru sport.ro.