Crește incidența îmbolnăvirilor Covid 19 în București. A atins deja 1,76‰

Rata de incidenţă COVID-19 calculată la 14 zile pentru Bucureşti este, sâmbătă, de 1,76 cazuri la mia de locuitori, în creştere faţă de ziua precedentă, când s-a înregistrat o valoare de 1,42 la mia de locuitori, potrivit Direcţiei de Sănătate Publică.

Cea mai mare rată de infectare cu SARS-CoV-2 în Capitală a fost atinsă pe 22 octombrie – 16,54 cazuri la mia de locuitori.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba34.636800,90
2.Arad43.5681061,61
3.Argeș47.087440,65
4.Bacău42.3602140,80
5.Bihor52.3112711,46
6.Bistrița-Năsăud19.9901070,83
7.Botoșani23.3251020,56
8.Brașov68.9552371,47
9.Brăila23.332430,54
10.Buzău24.756360,49
11.Caraș-Severin19.564380,72
12.Călărași17.917130,30
13.Cluj91.8464462,13
14.Constanța70.8111991,27
15.Covasna13.458290,60
16.Dâmbovița37.084830,62
17.Dolj45.796570,47
18.Galați44.811600,61
19.Giurgiu20.128280,41
20.Gorj15.409120,25
21.Harghita14.6501060,80
22.Hunedoara36.9801291,28
23.Ialomița19.735210,55
24.Iași73.2512110,58
25.Ilfov78.2171661,67
26.Maramureș32.4011561,08
27.Mehedinți15.925140,28
28.Mureș40.817610,75
29.Neamț32.1511210,79
30.Olt26.468230,35
31.Prahova64.5541240,79
32.Satu Mare21.5571371,02
33.Sălaj18.160650,79
34.Sibiu44.2981311,27
35.Suceava40.3383751,39
36.Teleorman25.222200,30
37.Timiș89.8013341,46
38.Tulcea14.084380,51
39.Vaslui27.165550,30
40.Vâlcea27.080600,63
41.Vrancea18.204650,48
42.Mun. București314.90610851,76
43.Din străinătate**2.834127 
44.Cazuri noi nealocate pe județe    3.883*207 
 TOTAL1.839.8256.036 

Mai multe articole...

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole