CS Mioveni – FCSB 1-1, în etapa a 4-a a Superligii. Portarul Târnovanu i-a salvat pe roș-albaștrii de la înfrângere (Video)

CS Mioveni şi FCSB au remizat, sâmbătă, scor 1-1, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Gruparea argeșeană a deschis scorul în minutul 26. Ovidiu Popescu a suferit o accidentare, Vlad Pop i-a luat mingea, a centrat, iar Ionuţ Balaur a înscris cu un şut deviat.

FCSB a egalat în minutul 79, prin David Miculescu. Jucătorul transferat cu doar o zi înainte a egalat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Olaru.

În urma acestui rezultat, FCSB este pe locul 11 în clasament, cu doar trei puncte, în timp ce CS Mioveni este ultima în clasament, cu un singur punct.

CS Mioveni: I. Popescu – I. Balaur, Scarlatache, Garutti (Buziuc 74’) – Oancea, Panait (Cierpka 60’), V. Pop, Burnea (A. Iacob 86’) – Rădescu (Antal 75’), Blănaru, Coşereanu (Trif 59’). Antrenor: Alexandru Pelici

FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu (Haruţ 30’), Dawa, Bouhenna, R. Boboc (Radaslavescu 80’) – Ad. Şut (Dulca 45’), Oaidă (Musi 58’) – Cordea, Miculescu, Oct. Popescu – I. Stoica (Olaru 58’). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: I. Balaur 62, Burnea 82 / Dawa 54

Arbitri: Kovacs Szabolcs – Ciprian Florin Danşa, Stelian Slabu – Iulian Dima

Arbitri VAR: George Cătălin Găman – Vlad Bârleanu

Observator: Alexandru Deaconu