Dinamo – Gaz Metan 4-0, în Liga 1. Torje a marcat două goluri (Video)

Publicat: 18 feb. 2022, 22:06, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori
Dinamo - Gaz Metan 4-0, în Liga 1. Torje a marcat două goluri (Video)

Dinamo a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a 27-a a Ligii 1.

Echipa ardeleană a rămas în această săptămână fără mai mulţi jucători şi fără antrenorul principal Ilie Poenaru. Dinamo a deschis scorul în minutul 20. Matei a șutat spre poartă, iar Ivanovski a deviat decisive. Alb-roșii au dus scoul la 2-0, în minutul 38, când Bordușanu l-a învins pe Buzbuchi.

În minutul 73, Dobrescu l-a faultat în careu pe Ahmed Bani, iar arbitrul central a dictat penalty. Torje a transformat de la punctul cu var, iar scorul a devenit 3-0. Torje a mai marcat o dată, în minutul 74, stabilind scorul final.

Au evoluate chipele:

Dinamo: Cristiano – Buleică, Patriche, Jovanovic (Giafer ’78), A. Radu – Rodriguez, Pierret (Torje ’46), Ivanov (Carp ’61) – Borduşanu (Bani ’61), Ivanovski (Borcea ’82), C. Matei. Antrenor: Flavius Stoican

Gaz Metan Mediaş: Buzbuchi – Cr. Maxim (Ursu ’90), Matricardi, Kanda, Dobrescu – Iancu, Chamed – Costea (Domşa ’83), Harfaş (Noian ’46), Şteau (Mathaus ’90) – Gaşpar. Antrenor: Marin Dună

Dinamo ocupă locul 15, penultimul, cu 16 puncte, iar Gaz Metan se află pe locul 14, cu 22 de puncte.